Kovács Máté díjat kapott a Médiainformatika Intézet

Utolsó módosítás: 2017. november 23.

Kovács Máté Alapítvány 2017 díját az Eszterházy Károly Egyetem Médiainformatika Intézete vehette át a Magyar Tudományos Akadémia könyvtárában megrendezésre kerülő díszünnepségén 2017. november 13-án.

ovács Máté Alapítvány minden évben díjat ad át azoknak az Intézményeknek vagy személyeknek, akik munkásságukkal a könyvtártudomány egyik legnagyobb alakjának számító Kovács Máté hagyatékának megőrzését végzi. Az Eszterházy Károly Egyetem Médiainformatika Intézete és a Líceum Televízió munkatársai közösen készítették Kovács Máté teljes életművét bemutató dokumentumfilmet a Kovács Máté Alapítvány tagjainak közreműködésével. A dokumentumfilm a történelmi események megőrzésén túl kiválóan használható a könyvtáros-képzésben is ezért az ország összes könyvtáros-képző Egyeteme számára rendelkezésre bocsájtjuk. Az Alapítvány az elvégzett munka eredményén kívül kiemelte a Médiainformatika Intézetben jelen lévő szakmai elkötelezettséget illetve a filmalkotás terén jelen lévő professziót. A díjat Lengyelné dr. Molnár Tünde intézetvezető vehette át és egyúttal egy tudományos előadás formájában beszámolt a digitális kor hatására megváltozó tanítás-tanulási folyamatában bekövetkezett változásokról.