Könyvbemutató

Utolsó módosítás: 2018. június 15.

Könyvbemutató a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs Központjában

Digitális átállás az oktatásban címmel jelent meg Dr. Racsko Réka kötete a Gondolat Kiadó Iskolakultúra sorozatának 52. részeként.

A kiadvány bemutatására 2018. május 15-én került sor, amelyet Dr. Monok István főigazgató úr nyitott meg, majd Dr. Bárdos Jenő egyetemi tanár vezetésével egy panelbeszélgetés során ismerhették meg az érdeklődők Dr. Komenczi Bertalan, Dr. Nádasi András és Dr. Kis-Tóth Lajos gondolatait az oktatás területén zajló kultúravaltásáról és digitális forradalomról.

A kötetben az olvasók két sikertörténetet, Észtország és Finnország digitális átállását ismerhetik meg, azok infokommunikációs stratégiáinak és nemzeti alaptanterveinek tartalomelemzése révén, összahasonlítva a hazai helyzettel.
Az érdeklődők e példák segítségével alaposabb betekintést nyerhetnek az oktatási rendszer digitális átállás folyamatának elemeiről és lépéseiről, amely hozzájárulhat az információs tarsadalom iskolájának hazai megteremtéséhez.

A hírt küldte: Dr. Racsko Réka