Kapcsolatépítés az ELTE hallgatóival

Utolsó módosítás: 2018. május 14.

Baráti találkozó az ELTE és egyetemünk informatikus könyvtáros hallgatói között

A kapcsolatépítő találkozó során Lengyelné dr. Molnár Tünde intézetigazgató bemutatkozó előadást tartott az Eötvös Loránd Tudományegyetem informatikus-könyvtáros hallgatói számára. Az előadás során bemutatásra került a Médiainformatika Intézet profilja, az egri informatikus-könyvtáros képzés sajátosságai, valamint a XXI. századi könyvtár várható jellemzői. A hallgatók kipróbálhatták azokat a modern IKT eszközöket, amiket az oktatás során a hallgatóink is használhatnak, többek között ipad-ek, oktatási célra használt e-book olvasó alkalmazásokat, és olyan megoldásokat, amik megjelennek a jövő könyveiben, így például a kiterjesztett valóságot.
Az előadást követően az ELTE informatikus könyvtáros hallgatói az egri egyetem könyvtáros képzés hallgatóival közös baráti találkozóval folytatták a programot.