Digitális Témahét a Médiainformatika Intézeten

Utolsó módosítás: 2018. április 18.

A rendezvényen közel 50 fő felső tagozatos diák vett részt személyesen, akiknek lehetőségük volt az előadások után az eszközök kipróbálására, a módszerek megtapasztalására. A diákok a megye több településéről érkeztek, és képviselte magát a:
• Herman Ottó Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Alsózsolca városból
• Arany János Általános Iskola, Bükkábrányi városból
• Észak-Budapesti Tankerületi Központ
Az egész délutánt betöltő rendezvényen
Dr Antal Péter, az Oktatás- és Kommunikációtechnológia Tanszék tanszékvezető docense az
E-TESI, vagy a testmozgás fejlesztésének digitális lehetőségei című előadásában olyan IKT-eszközökkel támogatott megoldásokat mutatott be az érdeklődőknek, amelyek iskolai keretek között segíthetik a mindennapos testnevelés digitális átállását, valamint a tanulók a viselhető számítógépekkel történő egyéni fejlesztését.
Dr. Komló Csaba adjunktus, és Csernai Zoltán fejlesztőinformatikus érdekes című előadása:
"Semmi sem az, aminek látszik", avagy virtuális valóság az oktatásban során az érdeklődők megismerhették a virtuális valóság oktatási közeg számára elérhető világújdonságait, majd a gyakorlatban is kipróbálhatják a rendelkezésre álló eszközöket, megtapasztalva az immerszív, mesterségesen gerjesztett élmények mókás és érdekfeszítő világát.
Az előadások online közvetítését a Líceum Televízió kollégáinak ezúton is köszönjük!